fbpx

Ile pięter miała największa komora hiperbaryczna?

Nie samymi konkretami żyjemy, czasami potrzebna jest nam odskocznia. Z tego własnie powodu co jakiś czas będziemy dzielić się z Tobą ciekawostkami wokół tematu tlenoterapii w komorze hiperbarycznej, naszego organizmu, zdrowia.

W latach 20 XX wieku dr. Orval J. Cunningham był czołowym propagatorem terapii hiperbarycznej. W połowie 1920 roku zarządzał największą wówczas komorą hiperbaryczną w Kansas City. Potentat przemysłowy, H.H. Timken, dowiedział się o jego pracy i dał Cunnighamowi 1.000.000 dolarów na zbudowanie potężnego sanatorium hiperbarycznego zwanego później jako Timken Tank i Cunningham Sanatorium. Ostatecznie została ona zbudowana w Cleveland.

Szukasz odpowiedzi na pytanie ile jaka była największa komora hiperbaryczna na świecie? Jak wiadomo ludzie od zawsze lubują się w tym co naj. Nie inaczej było w tym przypadku. Wszystkiego dowiesz się z poniższych grafik.

Teraz już wiesz, Amerykanie od zawsze wszystko starają się robić największe i z rozmachem. Niestety komora nie przetrwała do dzisiaj. Kto wie, może w przyszłości znowu ktoś będzie chciał wznowić życie największej komory.

Zapraszamy na nasze media:

Instagram: https://www.instagram.com/hiperbar_swidnica/

Facebook: https://www.facebook.com/hiperbar.swidnica

Google Moja Firma: https://www.google.com/hiperbar.swidnica

1 thought on “Ile pięter miała największa komora hiperbaryczna?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *