fbpx

Czy klaustrofobia jest przeciwwskazaniem do skorzystania z komory hiperbarycznej?

Bardzo dużo ludzi zastanawia się czy klaustrofobia jest przeciwskazaniem do skorzystania z komory hiperbarycznej. Temat ten często pojawia się przy “przeciwwskazaniach” do tlenoterapii. Często słyszymy: “ale ja tam nie wejdę, mam klaustrofobię”. W poniższym tekście przekażemy kilka faktów, które pomogą wam w podjęciu decyzji.

Dlaczego nie powinieneś się obawiać skorzystania z komory?

W naszej komorze jest naprawdę mało czynników, które mogą wywołać lęk. Po napełnieniu powietrzem komory można w niej swobodnie siedzieć, Ty jako klient masz dużo miejsca i swobodę ruchu. Nie musisz ciągle być w jednej pozycji.

Ponadto, można zabrać ze sobą rzeczy, które pozwolą Ci się zrelaksować i odprężyć. Książka, telefon czy słuchawki.

Komora hiperbaryczna jest duża, docelowo mieszczą się w niej 2 dorosłe osoby. Także jedna osoba ma tam naprawdę sporo miejsca. Dlatego też możesz przyjść z osobą towarzyszącą jeśli pomoże Ci to przezwyciężyć lęk.

Zdjęcie wnętrza komory z jej końca.

Kolejnym powodem dla którego leżąc w komorze, można czuć się zrelaksowanym, jest panel nieba, zamontowany nad komorą, który widzimy właśnie przez to największe okno. Jego zadaniem jest jak przypomnienie o otwartej przestrzeni.

Dodatkowo na życzenie osoby możemy puścić relaksującą muzykę 🙂

Panel LED imitujący niebo.

Jeśli mimo wszystko obawiasz się o swoją klaustrofobię, a jednak chciałbyś skorzystać, zapraszamy! Zobaczysz sam, jak wygląda komora, możesz do niej wejść, nie musimy od razu Cię w niej zamykać. Sprawdzisz na własnej skórze odczucia i podejmiesz decyzję.

Komora ma 7 okien. 4 mniejsze po bokach i jedno większe nad głową oraz po jednym na końcach komory.

Sesję można w każdym momencie przerwać. Może zrobić to personel, a może zrobić to też osoba znajdująca się wewnątrz. Także na każdy etapie Ty masz pełną kontrolę nad sesją.

Personel ma stały kontakt z osobą wewnątrz przez cały czas sesji, poprzez krótkofalówkę znajdującą się środku.

Wiele osób porównuje naszą komorę z rezonansem magnetycznym, jednak nic bardziej mylnego. Osoba będąca w środku ma możliwość swobodnego poruszania się, zmieniania pozycji, obracania się. W środku nie panują drażniące hałasy, co też zmniejsza czynniki lękowe.

Komora hiperbaryczna z zewnątrz.

Ponadto, tlen podawany w komorze redukuje możliwość wystąpienia napadów lękowych. Uspokaja organizm, więc jest on naszym pomocnikiem.

Podsumowując, jeśli nie sprawdzisz – nie przekonasz się.

Czynników wywołujących lęk praktycznie nie ma. Dlatego zapraszamy wszystkie osoby, które do tej pory, z powodu klaustrofobii były sceptyczne, do sprawdzenia na własnej skórze jak jest naprawdę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *