fbpx

60 minut tlenoterapii? Jak wykorzystać czas w komorze hiperbarycznej.

Po pierwszym etapie, czyli kompresji, przechodzimy do części właściwej, podczas której pacjent przez założoną maseczkę oddycha 95-98% tlenem.

I zazwyczaj pada pytanie: “co ja tam będę robić przez tę godzinę w komorze?”

Spieszymy z podpowiedziami:

Do komory można wziąć telefon tablet, lecz warto spróbować spędzić godzinę w komorze tlenowej offline. Dzięki temu unikniesz ciągłego rozpraszania i będziesz mógł się skupić na tym co dla ciebie najważniejsze – na oddychaniu i odpoczynku.

Możesz wziąć słuchawki i posłuchać relaksującej muzyki. Czas tlenoterapii sprzyja medytacji i wyciszeniu. Pracująca komora wydaje dźwięki szumiące (porównywalne do szumu wodospadu), co potęguje odczucie relaksu i odprężenia.

W trakcie tlenoterapii możesz także poczytać swoja ulubioną książkę, której nie miałeś czasu dokończyć albo jeżeli nie masz swojej, skorzystać z naszego kącika książek.

Jeśli nie chcesz tej godziny spędzić samemu, możesz zaprosić na sesję osobę towarzyszącą lub przyjść ze swoim dzieckiem, to jest dobry czas na wspólne gry lub polepszenie relacji. 

Możesz również, co bardzo polecamy – zdrzemnąć się 😉 Drzemka w ciągu dnia pozwala nabrać sił i odświeżyć umysł, a w połączeniu z tlenoterapią daje porządny zastrzyk energii.

A jeżeli nie chcesz “marnować czasu” zawsze ze sobą możesz wziąć laptopa czy inny potrzebny przedmiot i pracować. Wtedy spędzasz czas podwójnie pożytecznie, dla własnego zdrowia i dla pracy. 

Czas pędzi nieubłaganie, wszyscy się dokądś spieszą! Najważniejsze, żebyśmy nie czuli presji – to czas dla nas, a czasami warto się zatrzymać.

Co robią nasi klienci w trakcie sesji? Zobacz poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *