Na sesję należy przybyć, co najmniej 15 min przed wyznaczoną godziną, w celu wypełnienia wszelkich formalności związanych z zabiegiem oraz przygotowania (przebrania się w wygodną odzież, skorzystania z toalety). Jeżeli z winy pacjenta rozpoczęcie zabiegu opóźni się, sesja zostanie skrócona o czas spóźnienia.
Dziecku zawsze towarzyszy opiekun/rodzic, który również jest w środku komory.
Osoby z cukrzycą powinny przed wejściem do komory spożyć posiłek i przyjąć leki przeciwcukrzycowe wg stosowanego dotychczas schematu leczenia.
Pacjenci w trakcie terapii tlenem hiperbarycznym powinni przyjmować dotychczas zażywane leki.
W dniu zabiegu nie należy spożywać alkoholu, zaleca się również ograniczenie spożycia napojów gazowanych. Sugeruje się też, aby osoby palące wstrzymały się z paleniem minimum 3-4 godziny przed rozpoczęciem sesji. Zdjąć plastry z nitrogliceryną, hormonalne, przeciwbólowe, nikotynowe.
Należy zdjąć biżuterię, zegarek, soczewki, okulary w metalowych oprawkach i protezy zębowe. Należy również wyciągnąć klucze oraz inne twarde przedmioty o ostrych krawędziach.
Niezbędny będzie całkowity demakijaż oraz nieużywanie kremów, lakieru do włosów i perfum.
Ponieważ sesja tlenoterapii polega na leżeniu przez około godzinę w komorze, zawsze sugerujemy ubranie się w wygodny strój np. bawełniane dresy.
Do komory można wziąć ze sobą telefon, tablet, słuchawki lub książkę.
Zachęcamy jednak, aby oderwać się od nich na czas pobytu w komorze, żeby się zrelaksować, pomedytować lub robić to, co najbardziej lubią nasi klienci – zdrzemnąć się.
Uwaga!
Do komory nie wolno wnosić
Standardowa sesja Hiperbaryczna trwa 60-90 min,
Zabieg dzieli się na 3 etapy.
Pierwszy etap to kompresja, która polega na stopniowym uzyskaniu ciśnienia docelowego 1,3 ATA w komorze.
W czasie sprężania powietrza mogą być odczuwane dolegliwości podobne do tych, które występują podczas lotu samolotem lub nurkowania (niewielki ból, zatykanie się uszu). Osoba znajdująca się wewnątrz komory musi wyrównywać ciśnienie w uszach. Do tego celu służą trzy metody:
Każda z tych czynności powinna być powtarzana wielokrotnie, zawsze wtedy, kiedy odczuwamy ucisk na błonę bębenkową ucha.
Po 2-3 zabiegach organizm przyzwyczaja się do tych zmian na tyle, że dla większości pacjentów zmiany ciśnienia nie są już tak wyraźnie odczuwalne.
Drugi etap to terapia właściwa, podczas której pacjent przez założoną maseczkę oddycha 93-95% tlenem. Pracująca komora wydaje dźwięki szumiące (porównywalne do szumu wodospadu), co potęguje odczucie relaksu i odprężenia. Można w tym czasie poczytać książkę, korzystać z telefonu, słuchać muzyki lub się zdrzemnąć.
Ostatni trzeci etap to dekompresja, kiedy ciśnienie w komorze obniża się do wartości ciśnienia atmosferycznego. Podczas tego etapu, również można odczuć ból lub zatykanie się uszu.
Podczas kompresji i dekompresji klient jest w pełni asystowany przez personel w celu zapewnienia komfortowego przebiegu tych etapów sesji.
Najwyższa skuteczność zabiegów istnieje w momencie zastosowania terapii codziennie.
Częstotliwość korzystania z zabiegu powinna być nie mniejsza niż 2 razy w tygodniu, co związane jest również z poziomem komórek macierzystych, który stopniowo spada po około 4 dniach. Tym samym utrzymanie ich na większym poziomie wynika z terapii w cyklach kilkudniowych.
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *
Komentarz
Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa
Zapisz moje dane, adres e-mail i witrynę w przeglądarce aby wypełnić dane podczas pisania kolejnych komentarzy.
Opublikuj komentarz
Δ